piątek, 5 maja 2017

ZACISZE LEŚNE W KNUROWIE

Większości ludzi zwłaszcza takich, którzy nigdy w życiu nie byli na Górnym Śląsku region ten kojarzy się tylko z ciężkim przemysłem, górnikami i zanieczyszczonym powietrzem. Wielu myśli, że są tu tylko duże osiedla mieszkaniowe, typowe blokowiska, betonowe pustynie. Tymczasem wbrew pozorom jest tu także sporo terenów zielonych - parki, ogrody i lasy. Nawet w tak bardzo przemysłowych miastach jak Ruda Śląska, Zabrze czy Katowice niemałą część powierzchni zajmuje las.


Jednym z ulubionych miejsc odpoczynku mieszkańców Knurowa koło Gliwic jest Zacisze Leśne. Sporo tu ścieżek spacerowych, z których kilka prowadzi do stawu Zatopy. Ten dość duży akwen (ponad 26 hektarów powierzchni) jest dobrym miejscem dla lubiących spokój spacerowiczów i wędkarzy. Kąpać się tu nie można, ale nie szkodzi  w pobliżu jest nowoczesne kąpielisko. Przy jednej z dróżek prowadzących do stawu ustawiono tablice ścieżki dydaktycznej.

Atrakcją, zwłaszcza dla dzieci na terenie zacisza będzie "Ranczo Sahara", którego właściciele oferują przejazdy bryczką, kuligi, jazdę konną. Są też kozy, świnki i inne zwierzęta, koło których żaden maluch nie przejdzie obojętnie.
Na terenie Zacisza Leśnego jest też z restauracja i możliwość zarezerwowania noclegów.